Güllük Balık Avı Turları

0541 933 58 52
Whatsapp

Bodrum Bölgesinde Hangi Merada Ne Avı Yapıyoruz.?

 

* Bodrum Boğaziçi veya Güvercinlik kalkış ile Kofana, Levrek ve Çupra avları yapmaktayız. 

 

* Kofana avı yaparken canlı tırsi ile yemli olarak da yapıyoruz sarımsak zoka ya tırsi flota takarak yemli olarak da yapıyoruz.

 

* Ayrıca İstanbuldan gelmek isteyen arkadaşlarıda istanbuldam alıp bodruma getirebiliyoruz. İster günü birlik isterseniz 2-3 gün konaklamalı avlarımıza dahil olabilirsiniz.

 

* Gelirken neler getireceğinizi o sezon en verimli avlayacağımız balığa göre söylüyoruz. Yemleri ve takımları sizler getiriyorsunuz yada bizden destekde alabilirsiniz.  

 

* Kofana için; tırsi çaparisi, tek iğneli kofana takımı, kofana zokası, 0,50 %floracarbon misina, tırsi avlamada kullanılan kılıç marka hamur, yaylı kurşun 75 gr, 100 gr gezer kurşun gerekmektedir.

 

* Levrek avı için ; Levrekmatik, kılıç marka hamur, 0,40 %floracarbon misina, silikon palet yem orta boy gerekmektedir. 

 

* Çupra Avı için ; Halat arkası takımı, yılan dili takımı, 50 gr gezer kurşun, 0,40 %floracarbon misina, mamun, yengeç, yem ipi gerekmektedir.

 

* İstanbuldan çıkışlarımız Cuma akşam 17:00 da yapılıp Cumartesi 04:00 - 17:00 ve Pazar 04:00 - 17:00 arası av yapıldıktan sonra Pazar 18:00 da Bodrumdan geri çıkış yapmaktayız.  Cumartesi günü 1 gece konaklama yapmaktayız

Kofana Avı Nasıl Yapılır?

     Bodrum Güvercinlikten çıkışlı teknelerimiz için geçerli olarak yazıyorum.
Takımlar ve yem konusunda sizlere destek vermekteyiz. Dilerseniz kendinizde alabilirsiniz. Neler lazım kofana zokası, kofana takımı 6/0 iğneden hazırlanmış olması önemli tabi, hamur, tırsi yani yem avı için tırsi çaparisi. Tekneden 4-5 kişi ile yapılmakta ve her birey arasında minimum 2 metre olması gerekmektedir canlı yem yaptığımız sırada kesinlikle karışma olmaması gerekmektedir. Kamışlarınız kofana için ideal olmalı yoksa kesinlikle kırılır. El oltası ile avlanmak isteyenler için ana beden 0,70 olmalı önünde %100 floruocarbon olmalıdır. Turlarımıza istanbul dan katılmak isteyenler olur ise belirli dönemlerde istanbul dan servis ile gittiğimiz turlar olmaktadır bundan dolayı bilgilendirilmek istiyorsanız kofana turları whatsapp listesine kendinizi ekletiniz. 

×