Balık Avı Turu

0541 933 58 52
Whatsapp
levrekavi
cinekop1
cinekop
lufer3
istavrit
palamut
istavrit1
kofana_avi
cinekop3
mercan
cinekop2
lufer
0541 933 58 52
Whatsapp

İSTANBUL BALIK AVI TURU

BODRUM BALIK AVI TURU

İstanbul Bölgesinde Hangi Dönem ve Merada Ne Avı Yapıyoruz.

 

Ocak, Şubat ve Mart Ayında ; 

Adalar bölgesinde Çinekop Avı , Mercan Avı, Karagöz Avı, İzmarit Avı ve Takoz İstavrit avları yapmaktayız. Bu dönemde avlanma şeklimiz yemli olmaktadır. Gündüz ve gece olarak av yapmaktayız.

 

Nisan, Mayıs , Haziran ve Temmuz ayında; 

Adalar ve Boğaz hattında istavrit avı, mezgit avı ve izmarit avı yapmaktayız. 

 

Ağustos Ayında ; 

Boğazda palamut avı , Adalar bölgesinde Palamut avı ve İstavrit avı yapmaktayız.


Eylül, Ekim , Kasım ve Aralık Ayında ;  

Ve hasretle beklediğimiz Beykoz ve Sarıyer kalkışlı olarak yaptığımız  Çinekop avına Eylül ayında gece yemli olarak başlıyoruz . Bu dönemde gece yemli çinekop yapmaya devam ederken gündüz de ise Uzun olta ile lüfer avı ve sırtı ile Palamut avı yapıyoruz. Ve en önemlisi de balık aşağı yani adalara indikçe bizde iniyoruz. Yani eylül ekim beykoz kasım aralık bebek ve haliçte ocak şubat ve martta adalar bölgesinde avlanıyoruz.  BAŞLICA MERALARIMIZ;

 

 * Boğaz hattında  ; 3. köprü, Beykoz, Umuryeri, Kundura, Paşabahçe, İstinye, Bebek, Sarıyer, Arnavutköy, Haliç, Ortaköy, Sarayburnu, Salıpazarı  

 

* Adalar Bölgesinde ; Küçükyalı çakar, Bostancı Çakar, Büyükada Çakar, Kınalı Ada Önü, Burgazada Yelken, Burgazada Kalpazankaya, Dragos ile adalar arası

 

* Pendik bölgesinde; Tuzburnu, Deliha, Güzelyalı Roro Çıkış ve pendik açıkları 

 

 

* Gelirken neler getireceğinizi o sezon en verimli avlayacağımız balığa göre söylüyoruz. Yemleri ve takımları sizler getiriyorsunuz yada bizden destekde alabilirsiniz.  

 

* Çinekop avı için ; Sarımsak zoka  25 -75 gr arası, Asansör takımı, Mabluka takım 70-100 gr arası, Çinekop çaparisi, 75-150 gr arası kurşun, Yem Karadeniz ince hamsi getiriyorsunuz.

 

* Palamut avı için; Palamut çaparisi gerekmektedir.

 

* İstavrit avı için ; İstavrit çaparisi, mezgit takımı 5 numara, yem tavuk göğsü gerekmektedir.

 

* Mercan avı için ; Mezgit takımı 5 numara, Yem karides

 

* Karagöz avı için; 6 numara mezgit takımı, yem midye

 

Detaylı bilgi için lütfen yukardaki whatsapp hattına yazınız...

 

Bodrum Bölgesinde Hangi Merada Ne Avı Yapıyoruz.

 

* Bodrum Boğaziçi veya Güvercinlik kalkış ile Kofana, Levrek ve Çupra avları yapmaktayız. 

 

* Kofana avı yaparken canlı tırsi ile yemli olarak da yapıyoruz sarımsak zoka ya tırsi flota takarak yemli olarak da yapıyoruz.


* Ayrıca İstanbuldan gelmek isteyen arkadaşlarıda istanbuldam alıp bodruma getirebiliyoruz. İster günü birlik isterseniz 2-3 gün konaklamalı avlarımıza dahil olabilirsiniz.


* Gelirken neler getireceğinizi o sezon en verimli avlayacağımız balığa göre söylüyoruz. Yemleri ve takımları sizler getiriyorsunuz yada bizden destekde alabilirsiniz.  

 

* Kofana için; tırsi çaparisi, tek iğneli kofana takımı, kofana zokası, 0,50 %floracarbon misina, tırsi avlamada kullanılan kılıç marka hamur, yaylı kurşun 75 gr, 100 gr gezer kurşun gerekmektedir.

 

* Levrek avı için ; Levrekmatik, kılıç marka hamur, 0,40 %floracarbon misina, silikon palet yem orta boy gerekmektedir. 

 

* Çupra Avı için ; Halat arkası takımı, yılan dili takımı, 50 gr gezer kurşun, 0,40 %floracarbon misina, mamun, yengeç, yem ipi gerekmektedir.

 

* İstanbuldan çıkışlarımız Cuma akşam 17:00 da yapılıp Cumartesi 04:00 - 17:00 ve Pazar 04:00 - 17:00 arası av yapıldıktan sonra Pazar 18:00 da Bodrumdan geri çıkış yapmaktayız.  Cumartesi günü 1 gece konaklama yapmaktayız. 

 

Balık Avı Nasıl Yapılır?

     Balık avı için bir çok teknemiz mevcuttur. Pendik, Dragos, Küçükyalı, Harem, Haliç, Bebek, İstinye, Sarıyer, Kandilli, Anadolu Hisarı, Beykoz ve Anadolu Kavağı kalkışlı turlar ile İstavrit avı, mezgit avı, palamut avı, çinekop avı, lüfer avı, mercan avı, izmarit avı, karagöz avı ve bir çok çeşit balık avı yapmaktayız. Her balığın avlanmak şekli farklıdır. Kimi yemli kimi yemsiz avlanılır. Mesela çinekop avı kaşık, asansör takımı, zoka ve çapari olarak toplam 4 çeşit avlanma türü vardır. 

 

 

Etiketler:  Balık Avı Turu, Boğazda Balık Avı, İstanbul Balık Avı Turu, Balık Turu Fiyatları, Tekne Kiralama, Lüfer Avı Turu, Çinekop Avı Turu, Palamut Avı Turu, Mercan Avı Turu, İstavrit Avı Turu, Mezgit Avı Turu, İzmarit Avı, Çinekop Turu, Lüfer Turu, Palamut Turu, Tekne Turu, Balık Turu, Tekneden Balık Avı, Balık Avı Nasıl Yapılır, Uzun olta ile lüfer avı, Sırtı ile palamut avı, Beykoz Çinekop Avı, Sarıyer Çinekop Avı, Üsküdar Çinekop Avı, Umuryeri Çinekop Avı, Haliç Çinekop Avı, Bebek Çinekop Avı, Adalar Çinekop Avı, Küçükyalı Çinekop Avı, İstanbul Çinekop Turu, İstanbul Kiralık Tekne

 

 

×