Çinekop Avı

cinekop1
cinekop3
cinekop
rounded-in-photoretrica (11)
0541 933 58 52
Whatsapp

İstanbul Bölgesinde Hangi Merada Çinekop Avı Yapıyoruz.

 

* Boğaz hattında ( 3. köprü, Beykoz, Umuryeri, Kundura, Paşabahçe, İstinye, Bebek, Sarıyer, Arnavutköy, Haliç, Ortaköy, Sarayburnu, Salıpazarı ) çinekop avları yapmaktayız. İlk çinekop avına Beykoz ve sarıyer kalkışlı olarak 3. köprüden başlıyoruz Eylül ayının ilk haftalarında. 

 

* Adalar Bölgesinde , Kınalı ada önü, kınalı ada arkası, kaşık ada önü, Küçükyalı çakar, Bostancı çakar, Burgaz arkası yelkende, Burgaz arkası Kalpazankaya gibi birçok meralarımız mevcuttur. Buraya çinekop balığı boğazdan geçtikten sonra yani ekim ortalarında düşer. Lakin günümüz küresel ısınma gibi bir kaç faktörlerden kaynaklı daha geç düşebilmektedir. 

 

* Pendik bölgesinde ( Tuzburnu, Güzelyalı Roro Çıkış ve pendik açıkları ). Buraya çinekop balığı Ekim sonlarında düşmektedir.

* Şunu belirtmek isterim bir her zaman her yer sabit şu ay şu tarih yapacak diye bir kaydesi yoktur. Bizler sürekli avlarda olduğumuz için an be an yerlerini meraları kontrol ederek balığın yerini tespit etmekteyiz. 

* Çinekop avı için ; Sarımsak zoka  25 -75 gr arası, Asansör takımı, Mabluka takım 70-100 gr arası, Çinekop çaparisi, 75-150 gr arası kurşun, Yem Karadeniz ince hamsi getiriyorsunuz.

* Dikkat edilmesi gerekenler,

 • Tekne kapatmadığınız turlarda alkol alımı kesinlikle yasaktır
 • Tekne kamışı 180 cm olmalı
 • Hamsileriniz kesinlikle su degmemiş olmalı ve buzhane hamsi olmamalı
 • Hamsilerinizi genellikle sabah saat 11 gibi balıkçınıza ayırtmanız sizin için daha faydalı olacaktır
 • Alacağınız hamsi ne kadar taze olur ise çinekop avında avcılığı o kadar güzel olacaktır.
 • Çinekop balığı bazen en dipte olur bazen 3 sarımda bazen 5 bazen ise 12 sarıma kadar çıkabilir.
 • Asansör takımı %100 florocarbon misinadan yapılmış ve iğneleri wmc 9224 2 numara iğneden yapılmış olmalı
 • Akıntının durumuna göre kurşun ağırlığıda değişmektedir.
 • Bazen 75 gr bazen 100 gr bazen ise 125 gram ile avlanmaktayız.
 • Teknelerimiz 6,8,10 ve 12 kişilik olarak 4 farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.
 • Yanlarınızda yedek asansör takımı bulundurmanız önemlidir. 
 • Dilerseniz erkenden bilgi vermeniz dahilinde teknelerimizden takım satın alabilir ve olta kiralama yapabilirsiniz.
 • Kalkış yeri konumlarımız değişmektedir. Balık nerede ise bizde oraya gittiğimiz için beykoz sarıyer maltepe kartal gibi bir çok kalkış yerimiz vardır.
 • Ayrıca güncel avlarımız youtube, instragram ve facebook kanallarımızdan takip edebilirsiniz. mavitutkum yazarak kanallarımızı bulabilirsiniz.
 • Özel takım siparişleriniz için toplu vererek daha indirimli alabilirsiniz. Kişiye özel takımlar yapmaktayız. İsteğinize göre misina markası iğne marka ve numarası ile takımlar yapabiliriz.
 • 20 cm altı çinekopları salmaktayız. öyle 10-12-15 cm gibi ufak limit altı çinekop balığını alıkoymanıza müsade etmiyoruz.

 

* Çinekop Avına ilk gelecekler için merak etmeyin nasıl yem takılacağını ve nasıl çinekop avının yapılması gerektiğini hepsini gösteriyoruz. 

Çinekop Avı Nasıl Yapılır?

Lüfer familyasından olan çinekop balığının bir çok avlanmak şekli mevcuttur. Sarımsak zoka ile şakşak,  Asansör takımı ile yemli, Atçek kaşık ve rapala ve uzun olta ile gibi avlanma şekilleri mevcttur.
Sezonun ilk başladığı eylül aylarında tekneden beykoz kalkışlı olarak 3. köprü taraflarında av yapmaktayız. Ekim aylarının sonlarına doğru bebek, arnavutköy, haliç ve sonrasında adalar mevkinde avlanmaktayız. Eylül, ekim aylarında 25 metre Kasım Aylarında 22 metre Aralık ayında 20 metre ve Ocak aylarında adalar mevkinde 32 metrelere kadar av yapılır.

 

Profesyonel ve bu balık avında en tecrübeli kaptanlarımız ile yaptığımız tura katılarak sizlerde çinekop konusunda tecrübe sahibi olabilirsiniz. Her gün aynı mera iş yapacak diye bir kaydesi yoktur. Biz balığı arar buluruz ve tam balık üstünde dururuz. Burdan sonra tecrübe ve nasip işidir.

 

 

 

Çinekop Avı, Beykoz Çinekop Avı, Adalar Çinekop Avı, Küçükyalı Çinekop Avı, Haliç Çinekop Avı, Sarıyer Çinekop Avı, Pendik Çinekop Avı, Umuryeri Çinekop Avı, Üsküdar Çinekop Avı, Çinekop Turu, Balık Turu, Balık Avı Turu, Boğazda Balık Avı Turu, Balık Tutma Turu, Balıkçılık , balıkçı teknesi kiralama, balıkçı teknesi, teknede balık tutma, tekne kiralama, kiralık tekne, balık tutmak için tekne kiralama, adalar tekne kiralama, maltepe tekne kiralama, pendik tekne kiralama, adalar çinekop merası, balık merası, sarıyer balık tutma, sarıyer kiralık tekne, sarıyer balık turu, beykoz balık turu, çubuklu balık avı,

 

 

×